Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı son yılarda Dünya’da ve ülkemizde aşılı ceviz fidanıyla bahçe kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği çeşittir.

En verimli çeşitlerden biri olan Chandler Ceviz Fidanı 10 - 15 gün daha geç yapraklanması, erken verime yatması, %90 yan dallarında meyve utma özelliğinin olması, diğer yerli çeşitlere göre uç dallarında meyve tutan yerlerin daha kısa olması, meyve kalitesinin diğer meyvelere göre daha ince kabuklu, iç dolgunluğu epeyce yüksek iç renginin de beyaz olması sebebiyle ticari değerinin yüksek olma sebeplerindendir.

Ülkemizin ekonomik şartlarından dolayı deniz seviyesinden 1000-1200 rakımına kadar kolaylıkla dikilebilen chandler ceviz fidanı 8*8 m ve 7*7m arasında dikilebildiği gibi yan dallarında meyveye yatan bir çeşit olduğundan dolayı sık dikim yanı çift dikim sistemi dediğimiz 8*4m 7*4m 7*3,5m dikim aralığı ile rahatlıkla bahçe kurulabilir.

Chandler Ceviz Fidanı meyve ağırlığı ise 13gr, iç dolgunluğu %49-52’dir. Yağ oranı %70 iken protein oranı %23 olması kabuğundan kolay ayrılmasını sağlar.İç ağırlığı 6.5-7 gramdır.Kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.

Geçit kuşağına kadar olan bölgelerde ilkbahar donlarını atlatabilen bir ceviz fidanı çeşididir.

Chandler ceviz fidanının tozlayıcı Franquette ve Fernettedir.

Firmamızdan Chandler Ceviz Fidanını her yıl kasım ayından itibaren başlayarak mart ayına kadar açık köklü mart ayından kasım ayına kadar da "tüplü ceviz fidanı" olarak satın alabilirsiniz.

Osmanlı Fidancılık

Sahil Yenice Köyü Bandırma / Balıkesir

Mümin Baş - 0535 694 92 79

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.